דפיברילטור פיליפס HS1

דפיברילטור הוא מכשיר מציל חיים, חד משמעית. בכל יום יש בישראל, בממוצע, כ-20 מקרים שבהם הלב של בן אדם (ולאו דווקא מבוגר) מפסיק בבת אחת לפעול. הסיכוי לשרוד דום לב פתאומי כאשר לא ניתן לכך מענה מהיר הוא 10% בלבד, ולמעשה אם קצב הלב לא יוסדר בתוך 7 דקות – האדם ימות. לעומת זאת, אם יזכה לטיפול תוך דקה, באמצעות דפיברילטור, הסיכוי שלו להמשיך בשגרת חייו הוא 90-95%!

מסיבה זו גם חוקק חוק הדפיברילטורים כבר ב-2008. לפי חוק חשוב זה, התקנת דפיברילטור אוטומטי הינה חובה במפעלים, מקומות עבודה, קניונים, מועדונים, חדרי כושר, אולמות אירועים, תחנות רכבת, בתי מלון, אולמות אירועים, תיאטראות וכל מקום ציבורי שהתכולה שלו היא למעלה מ-500 בני אדם. כדאי לדעת שמאז שהורחב החוק ב-2018, נכללים בו גם בתי ספר – שכן דום לב פתאומי עלול להתרחש גם בגיל צעיר מאוד. לקריאת מידע מורחב על החוק לחצו כאן.

איך בוחרים דפיברילטור?

ישנם שני סוגים של מפעמים (זהו השם שנתנה האקדמיה ללשון למכשיר שמוכיח עד כמה הטכנולוגיה חיונית לחיים שלנו): דפיברילטור חצי אוטומטי ומכשיר אוטומטי.

הדפיבירילטור החצי אוטומטי פועל מהר יותר בהשוואה לאוטומטי, אבל התפעול שלו מחייב הכשרה מסוימת. הדפיברילטורים האוטומטיים יודעים לחשב בעצמם את עוצמת מכת החשמל הנכונה ובעצם מסדירים מחדש את קצב הלב עם מינימום עזרה מאיתנו.

בהתאם לכך, האופציה העדיפה היא כמובן זו האוטומטית, ועוד בחירה חשובה היא של הדגם הספציפי. כשעל הפרק נמצאים חיי אדם אסור להתפשר על האיכות, והמוצר שמציע אמינות מירבית ותפעול פשוט במיוחד הוא הדפיברילטור של פיליפס.

היתרונות של דפיברילטור פיליפס

פיליפס היא חברה בינלאומית שהוקמה בהולנד כבר ב-1891 (!) ומאז ייצרה אינספור מוצרים חדשניים, מתקדמים ומהימנים. לפיליפס יותר מ-100,000 פטנטים, ונוכחות מרשימה מאוד בעולם הרפואה עם שליטה של כ-40% בתחום הרנטגן, מכשירי CT ו-MRI משוכללים להפליא, מוניטורים שמאפשרים הדמיה מדויקת של הלב במהלך ניתוחים וגם דפיברילטורים.

דפיברילטור פיליפס הוא מכשיר שאפשר לסמוך עליו בעיניים עצומות, ולדעת שברגע האמת הוא יבצע את המוטל עליו (ובמקרה הזה: יציל חיים!). יתרון משמעותי נוסף הוא קלות התפעול – כדאי לזכור שאנחנו משתמשים במכשיר זה במצב חירום אמיתי, ולכן דפיברילטור שמדריך אותנו בבהירות ובפשטות מה בדיוק לעשות הוא המוצר הנכון.

דגם מומלץ במיוחד הוא HS1. דגם זה שייך לסדרת HeartStart שהיא הנמכרת ביותר בתחום זה, משקלו הוא בסך הכל 1.5 ק"ג, הסוללה שלו מחזיקה מעמד לא פחות מ-4 שנים, הוא כולל בדיקות עצמיות שמבטיחות כניסה מידית לפעולה ברגע האמת, ולא פחות חשוב: הוא מספק הוראות בעברית כיצד להפעיל אותו במקרה של דום לב.

האם כשבוחרים דגם של דפיברילטור פיליפס מחיר הוא שיקול משמעותי?

כן.

אי אפשר להתעלם מהעבודה שאנחנו חיים במציאות שבה השיקול הכספי הוא פרמטר בכל החלטה, ולכן כשמחליטים לקנות דפיברילטור פיליפס מחיר המוצר הוא בהחלט שיקול. יחד עם זאת, מומלץ לא לייחס לו משקל יתר, שכן אין טעם לחסוך כמה מאות שקלים אבל לאבד חיי אדם.

סקירת דפיברילטורים

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן